isonaturelle Nedir
  Faydaları
  Üstünlükleri
  Sertifikalar
  Dokümanlar

Isı yalıtımı sağlar
 isonaturelle® hem soğuğa hem de sıcağa karşı yalıtım sağlar. Kesintisiz yalıtım sağlayarak iç ve dış ortamlar arasında ısı köprüleri oluşmasına izin vermez ve böylelikle ısı kaybını engeller. Uygulandığı yapılarda %50’ye varan oranda ısı tasarrufu sağlar.
Ateşe dayanıklıdır.Yanmaz
isonaturelle® 600°C kadar yangına dayanıklı olmasından dolayı, DIN 4102 uyarınca kesinlikle yanmayan A sınıfı yanmaz malzeme grubu içinde yer almakta ve ısı yalıtımı fonksiyonunun yanı sıra, yangın bariyeri olarak ta kullanılmaktadır. Yangın esnasında boğucu duman, is, zehirli gazlar çıkartmaz.Çelik konstrüksiyon ile yapılan binalarda direkt çelik profillerin üzerine uygulanarak, yangın yalıtımı yapılabilir.
Ses yalıtımı sağlar
isonaturelle® küre formunda ve gözenekli yapıdaki özel içeriğiyle uygulandığı binalarda ses emicilik ve akustik konfor sağlar. 
Çok hafiftir
isonaturelle® normal sıvadan yaklaşık 6 kat, alçı sıvadan ise 4 kat daha hafiftir. Bu özelliğin deprem güvenliği açısından önemi son derece büyüktür. Ayrıca binanın ölü yükünün azalması sebebiyle temel donatısından da, küçümsenmeyecek ölçüde tasarruf sağlanmaktadır.
Nem ve küfü engeller
isonaturelle® yapısındaki su itici malzemeler sayesinde içerisine su ve nem almaz, bu sayede ısı yalıtım özelliğini korur.

isonaturelle® iç duvarlara uygulandığında, nem, küf ve rutubeti önler.

Darbelere karşı dayanıklıdır
Basınç dayanımının yeterince yüksek (28-33 kg/cm) olmasından dolayı zemin ve döşeme şapı ve çatı arasında döşemeye şap olarak da uygulanır. Aynı zamanda darbelere karşı son derece dayanıklı bir malzemedir. Ani ısı değişikliklerinden oluşan rötre çatlamaları yapmaz
Kolay boyanabilir
isonaturelle®, dış cephelerde 20°C ortam sıcaklığında 72 saat sonra boyaya hazır hale gelir. Boyaya hazır hale gelmesi çabuk bitmesi gereken projelerde önemli bir avantajdır. isonaturelle®, dış cephede gerekirse boyasız olarak herhangi bir koruyucu kaplama kullanılmadan uygulanabilir.
Bileşenleri doğal malzemelerdir
isonaturelle®, duvar olarak adlandırılan yapı elemanının doğal bir parçası ve tamamlayıcısıdır.

Bileşenleri yüksek teknolojiyle üretilmiş ve normların/standartların belirlediği ısı yalıtımı değerlerini sağlayan maddelerdir.

Yapıların yaşam konforunu arttırır
isonaturelle®, kesintisiz yalıtım sağlaması nedeniyle ısı köprüleri oluşmasına izin vermez. Böylece yaşam alanlarının iç yüzeylerinde yoğuşmanın oluşturduğu ve sağlığa zararlı olan nem, küf ve terlemeyi tamamen engeller. Yapınızdaki yaşam konforunu arttırır.
Çevre dostudur
Bileşenlerinin çoğunluğu doğal maddelerden isonaturelle®, radyoaktif ve kansorejen madde içermez. Geri dönüştürülebilir. Çevre dostu bir malzeme olarak insan sağlığına zararlı maddeler içermez.
Ekonomiktir.Tasarruf sağlar
isonaturelle® iç ve dış cephelerde direkt uygulandığında, hem içeride hem dışarıda ince sıva maliyetini tamamıyla ortadan kaldırarak malzemeden, zamandan ve işçilikten tasarruf sağlar. Malzeme hafifliğiyle, nakliyeden, şantiye içinde yatay ve düşey taşımalardan ve aynı yüzeye daha az miktarda ürün kullanımı avantajıyla da binaya uygulanan yükten tasarruf sağlar.
Çok kolay uygulanır
isonaturelle® her türlü binada; tuğla, gazbeton, brüt beton, seramik, betopan, çelik gibi malzemelerden oluşan farklı duvar elemanlarına doğrudan uygulanabilir. Homojen yapısı ve sıva gibi uygulanabilmesi kontrolü kolaylaştırır. Uygulama hataları ve sonradan oluşacak hasarlar kolay onarılabilir. Geniş yüzeylerde makineyle uygulanır ve böylece işçilik, zaman, uygulama kolaylığı ve tasarruf sağlar. Dışarıdan uygulama zorluğu olan binalarda iç yüzeylere de uygulanabilir.

 

 

 

 

                        Ana sayfa    |    Hakkımızda   |   isonaturelle Nedir    |   Ürünlerimiz    |    Projeler   |   İletişim

 

                         Share      

Sayfayı yazıcıya gönder

Güvenlik kodunu yandaki kutucuğa doğru olarak giriniz.

Copright© 2013 - isonaturelle Doğal Yalıtım Sıvası

 

Yasal Uyarı

+ 90 262 502 04 89  -   90

info@isonaturelle.com.tr

atakuldesign  |websolutions    

 

 

Yasal Uyarı